Podzimní vzdělávací cyklus 2024 - Rakovník

Zveme vás na Podzimní vzdělávací cyklus 2024!

Letošní Podzimní vzdělávací cyklus je zaměřen na významné archeologické nálezy učiněné jak na karlovarské dálnici D6, tak při průzkumech muzea ve spolupráci s badateli, především na poklad zlatých keltských mincí nalezený na začátku roku 2024. Kromě toho si připomeneme letošní rekonstrukci bitvy u Rakovníka z podzimu roku 1620, která se bude po 2 letech opět konat na rakovnickém letišti ve dnech 1.-2. listopadu a zabrousíme také do třetího odboje na Rakovnicku:

16. 10. 2024 Mgr. Libor Svoboda, Ph. D. (Ústav pro studium totalitních režimů) – Mgr. Adam Zídek, Ph. D. (Národní archiv): Rakovničtí Mašínové? Případ Chaloupecký a spol.

30. 10. 2024 Mgr. Ladislav Rytíř (Univerzita Hradec Králové): Reenactment třicetileté války. Rekonstrukce Bitvy u Rakovníka a pochodu na Bílou horu

13. 11. 2024 Doc. PhDr. Jiří Militký, Ph.D., DSc. (Národní muzeum): Poklad zlatých keltských mincí z Rakovnicka a mincovnictví předoppidálního období v Čechách

27. 11. 2024 Doc. Jaroslav Jiřík, Ph. D. (Univerzita Karlova): Bohové na nebesích, souhvězdí a symboly: Ikonografie období laténu

11. 12. 2024 PhDr. Dana Stolzová (Česká společnost archeologická): D6 - Cesta časem

Cyklus přednášek začíná ve středu 16. října 2024 v Sále Dr. Spalové od 17h.

Přihlášky si vyzvedněte v pokladně muzea nebo posílejte na mail archeolog@muzeumtgm.cz nebo cp1@muzeumtgm.cz do pátku 11. října 2024, kdy bude příjem přihlášek uzavřen. Taktéž při naplnění max. počtu 60 přihlášených bude jejich příjem uzavřen. Pro zájemce o jednotlivé přednášky z řad veřejnosti bez přihlášení na celý cyklus budou přednášky přístupné za 50,-Kč.

Pořádání vzdělávacího cyklu opět podpořil Ing. Jiří Pergler.

Těšíme se na vás!